TOP – 5 naujų planšetinių kompiuterių, pristatytų vasario mėnesį

Vasario mėnesį, vyko viena laukiamiausių, 2016 metais,  parodų. Būtent čia, daugumas gadžetų gamintojų pristatė savo naujoves, tame tarpe  – ir planšetinius kompiuterius. Tačiau, kas įdomu, tokios kompanijos, kaip Alcatel Huawei, nusprendė pristatyti hibridinius įrenginius. Iš Lenovo ir Acer, mes gavome klasikinius, nebrangius fabletus ir transformerius. Labiau išskirtinius variantus pademonstravo kinų gamintojai. Beje, tarp tokių naujovių, yra ir modelis, dirbantis su Ubuntu.

Huawei MateBook

Huawei MateBook width=

Huawei MateBook

Planšetės charakteristikos:

 • Korpusas – aliuminis;
 • 12 colių ekranas IPS, 2160X 1440 pikselių, skiriamosios galios;
 • Procesorius – Intel Core M3/M5/M7;
 • Atmintis – 4/8 operacinė ir 128/256/512 GB vidinė (SSD);
 • Akumuliatorius – 4430 mAh;
 • Operacinė sistema – Widows 10;
 • Storis – 6,9 mm;
 • Svoris – 640 g;
 • Kaina – nuo 700 dolerių.

Nepaisant to, kad šiai dienai, nešiojamieji kompiuteriai praranda populiarumą, kinų išmaniųjų telefonų  gamintojai paprieštaravo tendencijoms ir nuo praeitų metų pabaigos, pradėjo anonsuoti „ultrabook“  – us. Todėl visai logiška, kad mes pradedame nuo hibridinės Huawei planšetės, kuri dirba Widows 10 OS. Būtent tokie hibridų variantai, šiandien, tapo eiliniu trendu. Huawei MateBook  – tikra darbinė mašina, meno žmonėms  – pilnavertis ir brangus mobilusis kompiuteris. Jis netrukdys jums kelionėje, jis plonas ir labai lengvas, savo dydžio atžvilgiu. Taip, jis nėra pigus; bet prisiminkite, kiek kainuoja Microsoft Surfarce Pro 4 arba iPad Pro.

Alcatel Plus 10

Alcatel Plus 10

Alcatel Plus 10

Planšetės charakteristikos

 • 10,1 colio IPS ekranas, 1280X 800 pikselių;
 • 4 branduolių procesorius Intel Cherry Trail T3 Z8350, 1,92 GHz dažnio, 2Gb operacinės ir 32GB vidinės atminties, su galimybe panaudoti mikro – SD, iki 64 GB;
 • 5 ir 2 Mpi kameros;
 • Akumuliatorius – 5830mAh (pareikšta, kad dirba 8 darbo valandas);
 • Operacinė sistema – Windows 10.

Prancūzų gamintojas nusprendė prisijungti prie kiniškų brendų ir taip pat pristatė hibridinę planšetę, kulesnę, tiesa, bet su visomis būtinomis jungtimis. Kaip ir įprasta  – čia platforma Intel, bet su papildomais lizdais ir 4G palaikymu.

Mūsų nuomone, tai praktiška planšetė, tegul ir ne prabangi, nors kaina pas mus gali būti kažkiek užaukštinta; bet tik dėl valiutinių kursų svyravimų.

Lenovo TAB 37, TAB 38, TAB 2A10 – 30

Lenovo TAB 37, TAB 38, TAB 2A10 - 30

Lenovo TAB 37, TAB 38, TAB 2A10 – 30

Nesigilinsime į šių planšetinukių charakteristikas. Esant norui  – jas galima susirasti ir patiems. Tačiau Lenovo atkreipė dėmesį į pirkėjų pageidavimus ir todėl pasirodė iš karto 3 nebrangūs gadžetai, su skirtingų dydžių ekranais. Gavosi labai paprastai  – maksimaliai pigūs ir visi dirba puikiai.

Nepaisant to, kad jie pigūs, mes gauname 64 bitų procesorius, paskutinę Android OS versiją, matinį neteplų korpusą. Tiesa, yra ir nemažai trūkumų (juk kaina  – nuo 100 dolerių): tai ir labai platus rėmelis aplink ekraną, ir labai silpnas bazinėje versijoje Media Tek MT6735P, ir korpusas, liečiant  – kaip medinis. Ir vis tik, pirmasis įspūdis  – teigiamas. Už tokią kainą, vargu ar rasi ką nors geriau.

Acer Iconia One B1  – 850 ir B3  – A20

Acer Iconia One B1  - 850 ir B3  - A20

Acer Iconia One B1  – 850 ir B3  – A20

O štai dar viena porelė planšetinių kompiuterių, nuo Acer, su 8 ir 10 colių HD ekranais ir 64 bitų Media Tek (Corte A53) procesoriais. Jie patiks tiems vartotojams, kurie nepuola prie pačių brangiausių ir populiariausių modelių. Daugeliui visai nereikalingos elektroninės plunksnos ar fizinė klaviatūra, ant Doc  – stotelės, didžiausias ekrano skyrimas, ar pirštų antspaudų ir akies tinklainės skeneris.

Aceris siūlo klasikines planšetes tiems, kuriems, paprastai, reikalingi planšetiniai kompiuteriai. Mes juos matėme ir parodoje CES 2016. Vis tiek, kas ką besakytų, Acer Iconia One B1  – 850 ir B3  – A20  – kokybiški kompiuteriukai; o 10 colių modelyje, yra net kokybiški stereo dinamikai. Super naujovių jūs čia nerasite; tik pagrindinės ir būtiniausios darbui funkcijos. Dėka viso šito, kainos kosminės nebus.

BQ Aquaris M10 Ubuntu Edition

BQ Aquaris M10 Ubuntu Edition

BQ Aquaris M10 Ubuntu Edition

Štai mes ir priėjome prie planšetės, kuri dirba su „Ubuntu“. Jau iš karto aišku, kad jis pagamintas suprantantiems… Beje, tai ne paprastas Ubuntu, o Ubuntu Touch, kuriame dadirbtos naujos galimybės, kaip Convergence režimo palaikymas  – su gadžetu galima dirbti kaip mobiliuoju režimu, taip ir darbalaukiniu (priklausomai nuo to, kas prie aparato prijungta).

Jei jau planšetė dirba su Ubuntu, tai jau iš anksto suprantama  – sistema reikli viskam, ir keturių branduolių Media Tek MT8163A, su 2 Gb operacine atmintimi, dirba labai greitai. Subjektyviai atrodo, kad ši operacinė sistema, valdymo atžvilgiu, panaši į Windows 8.1, o pagal nustatymus  – Androidas (iš karto yra root  – teisės)


Tags: ,Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to Top ↑