Kaip pasirinkti asmeninę planšetę

Šiuolaikinės parduotuvės daro įspūdį dideliu planšečių pasirinkimu ir perkant labai sunku apsispręsti. Renkantis, būtina orientuotis į tai, kokią sumą norite išleisti. Bet kaip gi teisingai pasirinkti?

Planšetės kontroliuojamos iOS, laikomos geriausiomis, pripažintomis visame pasaulyje. Bet priprasti prie planšetės, kurioje veikia ši sistema yra ne taip lengva, ypač tiems, kurie nusipirko Apple prietaisą neseniai.

Galima rinktis iš kitų variantų, pigesnių. Android platforma, kuri yra labai populiari, pateikia daugelį planšečių ir kaina “nesikandžioja”. Taip pat neverta pamiršti apie “Microsoft” įmonę, kuri neatsilieka nuo pažangos. Bet ji suteikia operacinę sistemą planšetėms, kurios, visgi yra prastesnės už konkurentų.

Planšetės funkcionalumas, apskritai kalbant, priklauso nuo to, kur norite ją naudoti. Didelis ekranas patogus ir praktiškas darbui įprastinėmis, namų sąlygomis, o kelionėms ar aktyviam darbui judant, geriausia naudoti planšetę su mažesnio dydžio ekranu. Mažo ekrano privalumas yra tai, kad yra mažesnė mechaninių pažeidimų tikimybė, be to ekranas planšetėje sudaro didžiąją jos kainos dalį.

Planšetiniai kompiuteriai

Planšetiniai kompiuteriai

Be to, turi įtakos prietaiso masė ir matmenys. Norint prisijungti prie interneto, socialinių tinklų ir veikiančių programų, veikiančių on-line rėžimu, geriausiai tiks kompaktiškas modelis. Jų ekranas nėra labai didelis, bet planšetė turi mažesnį masę, o dydis leidžia nešiotis ją kaip plačioje kišenėje, taip ir rankinėje. Kitas mažų planšečių privalumas – kaina: kuo mažesnė planšetė, tuo pigesnė. Bet, kai kalbama apie rašymą arba tekstų redagavimą, šiuo atveju planšetė su dideliu ekranu bus patogesnė ir naudingesnė.

Šiuo metu dauguma planšečių aprūpintos mobiliais komunikacijos prietaisais. Bevielio ryšio prieinamumas viename įtaise dažnai nepasiteisina. Todėl reikia nuspręsti, kuri sąsaja yra reikalinga, ir iš kurios Jums nėra jokios naudos. Jeigu įtaisas yra dažnai naudojamas norint prisijungti prie interneto per Wi-Fi, tai specialus modulis planšetėje yra būtinas. Naudojimasis internetu per mobilųjį tinklą, naudojant įmontuotą radijo modemą nepasiteisins, nes daugeliu atvejų, planšečių savininkai turi ir mobiliuosius telefonus, kuriuose jau yra komunikacijos modulis.

Taip pat būtina atsižvelgti į planšetės baterijos energijos sąnaudas. Labai svarbu, kiek ilgai Jūsų prietaisas galės veikti nuo vieno pilno pakrovimo. Galingi procesoriai planšetėse, žinoma, svarbu ir gerai, bet neverta pamiršti, kad galingumas turi didelį poveikį energijos suvartojimui. Be to, prietaiso energijos suvartojimui įtakos turi ir operacinė sistema. Kiekviename planšetės modelyje savaip sprendžiama energijos taupymo problema. Tinkamai sukonfigūravus prietaisą galima išplėsti jo darbo laiką, tačiau nustatymų pasirinkimas priklauso nuo vartotojo.

Galima įvertinti prietaisą iki įsigijimo iš įvairių leidinių, apie prietaisų bandymus, bet kokybiškesniam vertinimui patartina išbandyti patiems, kad suprasti ir nuspręsti, kuri planšetė geriausiai tinka būtent Jums. Didelės parduotuvės suteikia galimybę išbandyti planšetę tam tikrą laiką vietoje arba pasiimti su savimi už priemoką, su galimybe grąžinti. Tai yra geriausias variantas įvertinti ir galiausiai nuspręsti, ar Jus tenkina ši planšetė visais atžvilgiais.

Būtina atsižvelgti į vidinės atminties kiekį ir ar yra galimybė ją pratęsti prijungus išorinę operatyvinę atmintinę arba USB atmintinės diską. Naujesnės versijos planšetėse jau įrengtas geras, vidinės atminties kiekis pagrindiniame komplekte. Žinoma, reikėtų atsižvelgti į duomenų apdorojimo greitį, informacijos saugojimą, apskaičiavimą ir pramogas.

Neverta bandyti daugiau sutaupyti, kitaip galiausiai paaiškės, kad planšetė ne daug kuo skiriasi nuo išmaniojo telefono. Tačiau paprastai ir per didelis išlaidumas prie nieko gero nepriveda. Rezultatas bus toks, kad už daug pinigų planšetė bus tiesiog brangus žaislas, ne fizinis įvesties įrenginys. Į sprendimą pirkti prietaisą reikia atsižvelgti rimtai: apsispręsti dėl planšetės parametrų, kainos ir išsiaiškinti visas detales.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to Top ↑