Kaip išsirinkti nebrangų ir gerą planšetinį kompiuterį

Planšetės įsigijimas šiais laikais, tapo tiesiog būtinumu. Juk tiek daug servisų, pasirengusių padėti gausybei interneto vartotojų, kurie, beje, labiau nori naudotis šiomis paslaugomis ne namuose sėdint, o keliaujant, einant, važiuojant automobiliu ir pan. Ir kaip tik tokiam reikalui tinkamiausi variantai – planšetinis kompiuteris bei išmanusis telefonas su dideliu ekranu. Tačiau ne kiekvienas gali įsigyti paskutinį mados ir technikos žodžio – brendą.
Ne paties brangiausio planšetinio kompiuterio įsigijimas, gali tapti išmintingu sprendimu; juk iš siūlomo šiais laikais asortimento, tikrai yra ką išsirinkti. Ir išsirinkti tokį, kuris patenkins visus jūsų poreikius ir nenugąsdins savo kaina.
Pradžiai. Noriu priminti, kad ne kiekviena naujovė, tikrai reikalinga kiekvienam. Suprantama, kiekvienas naujas variantas, tik išleistas į rinką, tiesiog springsta savo reklamomis ir tai labai veiksmingas triukas, parduoti kuo brangiau. Todėl prieš tai, kai apsistosite ties vienu ar kitu modeliu, pamirškite viską, kas buvo reklamuojama spaudoje, per televiziją ar internete.

Patarimai, kaip išsirinkti planšetinį kompiuterį

Planšetiniai kompiuteriai

Planšetiniai kompiuteriai

Pigios planšetės pasirinkimo kriterijai:

1. Pagrindinės aparato charakteristikos.

Suprantama – kuo didesnės vidinės ir operacinės atmintys, tuo geriau. Tačiau egzistuoja ir apatinės „lubos“, kurios puikiai gali patenkinti jūsų vartojimo poreikius. Mano nuomone, operacinės atminties pigiajame variante, turi būti 1 Gb, o vidinės – nuo 8, iki 16 Gb. Su tokiu kompiuteriuku labai komfortabiliai vartysite internetinius puslapius, klausysitės muzikos, žiūrėsite video (online ar išsaugotus SD, ar vidinėje atmintyje).
Turi būti galimybė prisijungti prie Wi – Fi tinklo (šiandien jau be šios funkcijos planšečių net ir nebūna). Pageidautina, kad prie planšetės galima būtų prijungti įrenginius (pelę, klaviatūrą, kita…) per blutoofą ar USB. Patogu, jeigu yra galimybė įdėti SIM kortelę mobiliam internetui ir kad būtų LTE modulis.

2. Ekrano dydis ir matrica.

Šiai dienai egzistuoja TFC ir IPS matricos. Eiliniam vartotojui, principinio skirtumo tarp jų nėra. Pagrindinis IPS pranašumas prieš TFT matricą tas, kad didesnis matymo laukas ir šiek tiek sodresnės spalvos. Abiejų tipų matricos palaiko ganėtinai padorią, ekrano skiriamąją galią. IPS tipo matricą rinktis geriau tada, kai dažnai tenka su grupe draugų, peržiūrėti video ar nuotraukų albumus.
Patogesnis vartotojui ekranas būtų: nuo 7 colių ir 1024 pikselių skiriamosios galios, vienam šonui.

3. Operacinė sistema.
Ko gero, ne mažiau 80 proc. iš pigesnių planšetinių kompiuterių, dirba ant Adroid OS platformos. Ji ganėtinai patogi ir suprantama daugeliui vartotojų. Bet, jeigu jūs įpratę ir labai norite, galima surasti ir planšetę, ant Windows 8.1 ar 10 platformos.

4. Papildomos galimybės.

Vis dažniau rinkoje sutinkamos planšetės, taip vadinamos planšetės – transformeriai. Tai yra – planšetės su klaviatūra. Tokie įrenginiai ypač patogūs tiems, kas dažnai dirba su dokumentais (renka ar redaguoja didelės apimties tekstinius dokumentus). Planšetes – transformerius, galima rasti už pilnai padorią kainą.

5. Korpuso medžiaga.

Jei jūs žmogus negrabus ar dažnai keliaujate, ar kompiuterį perkate vaikui, geriau rinktis korpusą, pagamintą iš aliuminio. O jei tokios rizikos nėra – tiks ir planšetė, plastikiniu korpusu.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to Top ↑